Ogłoszenie

!!UWAGA!!

>Poszukiwane są osoby do odgrywania ról kanonicznych!<

SPIS DOSTĘPNYCH POSTACI


Przewodnik dla nowych


#31 2016-10-09 14:39:28

Elaine Dawson

Administrator

Punktów :   12 

Re: [R,O] BS z przeszłości

Uśmiechnęła się lekko i skinęła głową, zanim odchyliła się lekko na krześle i powiodła wzrokiem po kuchni.
- To raczej nie jest pytanie do mnie, a do niego. - odparła w końcu wróciwszy spojrzeniem do Sherlocka. - Widać jest zadowolony z mojej pracy przez te ostatnie trzy lata. - dodała po krótkim zastanowieniu. Ciekawe, równie dobrze sam mógłby dotrzeć do konkretnych informacji na jej temat, w pełni prześwietlić jej profil i szczerze nie wątpiła, że zrobi to jak tylko ona stąd wyjdzie. Miał do tego pełne prawo, sama zrobiłaby to samo na jego miejscu.
- Poza tym ja naprawdę lubię tę pracę, po co miałabym robić coś, co skutkowałoby jej utratą?


            

Women make the best double agents.

http://static.tumblr.com/ab39d44b19e57c1087d4719c3ea1cae1/yy27xvi/YmVmuua8e/tumblr_static_becky_gif_1.gif

💀

Offline

 

#32 2016-10-09 20:34:05

 Sherlock Holmes

Administrator

Punktów :   17 

Re: [R,O] BS z przeszłości

Przeszukać przeszuka i to na pewno. Choćby po to by wyrównać poziom wiedzy o sobie. Dawson wiedziała o nim więcej niż on o niej więc musiał to sobie nadrobić. Ot tak. Dla równowagi.
- Wolę sam się o tym przekonać. Słowa innych są zazwyczaj zabarwione własną opinią. Nawet mojego brata - wzruszył ramionami i napił się swojej herbaty. Jako detektyw co prawda potrafił słuchać i oderwać subiektywne uwagi zostawiając same fakty.


https://68.media.tumblr.com/3ab77c6594e1d17a9009d31c046e7cf9/tumblr_ojhqctfBpu1qzy1u6o3_540.gif
x   x   x   x   x
Taking your own life. Interesting expression. Taking it from who?


Offline

 

#33 2016-10-09 21:12:22

Elaine Dawson

Administrator

Punktów :   12 

Re: [R,O] BS z przeszłości

- Hmmm, kto to chwilę temu pytał, czy nie mam innych źródeł? - uniosła brew w rozbawieniu. Ktoś tu się gubił w zeznaniach, albo był na tyle zmęczony nocnymi wycieczkami, że sam sobie przeczył. Przyglądała mu się przez chwilę, aż w końcu westchnęła i obróciła się przewieszając płaszcz przez oparcie krzesła.
- Powiedzmy, że w miarę możliwości odpowiem na każde pytanie. W miarę możliwości. - powtórzyła z naciskiem. Bądź co bądź, ale nawet będąc bratem jednej z najwyżej postawionych osób w tym kraju nie można wiedzieć wszystkiego.


            

Women make the best double agents.

http://static.tumblr.com/ab39d44b19e57c1087d4719c3ea1cae1/yy27xvi/YmVmuua8e/tumblr_static_becky_gif_1.gif

💀

Offline

 

#34 2016-10-10 18:22:59

 Sherlock Holmes

Administrator

Punktów :   17 

Re: [R,O] BS z przeszłości

- Miałem powód by o to zapytać - posłał jej krótki uśmiech. Wyglądało na to, że trafił na cwaniarę. Lub przynajmniej na taką, która lubi skorzystać z okazji by komuś coś wytknąć. Nie krytykował - czasami nawet go to bawiło ale tylko pod jednym warunkiem - ktoś musiał to robić to dobrze. Taki Anderson na przykład od razu został przekreślany a jego wszelkie próby wytknięcia czegoś nie były imponujące. Tak jak próby obrażenia.
- Teraz pani odpowie? - zapytał unosząc brwi.


https://68.media.tumblr.com/3ab77c6594e1d17a9009d31c046e7cf9/tumblr_ojhqctfBpu1qzy1u6o3_540.gif
x   x   x   x   x
Taking your own life. Interesting expression. Taking it from who?


Offline

 

#35 2016-10-10 22:56:27

Elaine Dawson

Administrator

Punktów :   12 

Re: [R,O] BS z przeszłości

Czy cwaniara? Nie, raczej niekoniecznie. Po prostu czasem aż samo się prosiło, żeby zagrać komuś na nosie, w mniej lub bardziej perfidny sposób. Poza tym niezwykle łatwo urazić kobiecą dumę, pod tym względem chyba nie ma wyjątków, a w jej przypadku skutkowało to szybkim odbiciem piłeczki w czym tak po prawdzie niewiele było złośliwości. Raczej więcej z tego miała zabawy, uprzyjemnienia sobie codzienności, czy coś w ten deseń.
- Cóż, skoro już tu jestem. - rzuciła z lekkim wzruszeniem ramion. - Nie wygląda pan, jakby gdzieś mu się śpieszyło, a ja do siebie mam akurat blisko. No i skoro już mamy współpracować, to chyba wypadałoby się lepiej poznać. - tym razem to ona posłała mu krótki uśmiech, może nawet z pewną nutą zachęty.


            

Women make the best double agents.

http://static.tumblr.com/ab39d44b19e57c1087d4719c3ea1cae1/yy27xvi/YmVmuua8e/tumblr_static_becky_gif_1.gif

💀

Offline

 

#36 2016-10-11 21:23:42

 Sherlock Holmes

Administrator

Punktów :   17 

Re: [R,O] BS z przeszłości

Przez chwilę jej się przyglądał. Nie spodziewał się tego, że czegokolwiek się od niej dowie. Może cała ta współpraca miała jakiś sens? Ta rozmowa może być jednak czymś w rodzaju ocieplenia stosunków, co to to nie, on na pewno na to nie pójdzie. Na to potrzeba czasu i prób. Miał parę pytań więc musiał zastanowić się nad kolejnością ich zadania.
Skrzyżował ręce na klatce piersiowej i lekko się odchylił przylegając plecami do oparcia krzesła.
- W takim razie niech mi pani powie co dokładnie pani wie na mój temat. Tak na początek - odparł nie spuszczając z nią wzroku. Po chwili przechylił lekko głowę na bok - Sąsiadka?


https://68.media.tumblr.com/3ab77c6594e1d17a9009d31c046e7cf9/tumblr_ojhqctfBpu1qzy1u6o3_540.gif
x   x   x   x   x
Taking your own life. Interesting expression. Taking it from who?


Offline

 

#37 2016-10-11 22:43:29

Elaine Dawson

Administrator

Punktów :   12 

Re: [R,O] BS z przeszłości

Nie tylko ona była tutaj bacznie obserwowana, sama też przyglądała się swojemu rozmówcy na tyle dokładnie, by móc w jakiś sposób interpretować jego zachowanie. Być może chciał ukryć zaskoczenie jej, jakby to nazwać... Może nie uległością, w żadnym wypadku. Jeśli Holmes uważał, że będzie miał z nią łatwo, to grubo się myli. Natomiast wiedziała, kiedy może pozwolić sobie na nieco szczerości, by liczyć na to samo w przyszłości. Dlatego też w odpowiedzi na ostatnie pytanie pokiwała głowa.
- Dosłownie z naprzeciwka. - doprecyzowała. - I, żeby było jasne, mieszkałam tu już wcześniej, to nie był jakiś skrupulatny plan ulokowania agentów wokół pańskiej osoby. - dodała z przekąsem, gotowa się założyć, że mogło mu to chociaż przemknąć przez myśl.
- Co prawda ma to obecnie swoje plusy, nie będę zaprzeczać. Ale wracając do pierwszego pytania,  co dokładnie wiem... - zatrzymała wzrok na jakimś punkcie ponad jego ramieniem. - Sporo. A zarazem niewiele. Znam fakty, suche fakty, począwszy od dzieciństwa do dnia wczorajszego, ale na chwilę obecną prawdę mówiąc niewiele mi to daje prócz próby stworzenia profilu pańskiej osobowości. - uśmiechnęła się blado. I oczywiście takowy został stworzony, takie standardy tej pracy. - O wiele bardziej przydaje mi się wiedza pozyskana od pańskiego brata, opis przyzwyczajeń, zachowań.... Nieco przeszłości. - z powrotem skierowała wzrok na Holmesa. - Tylko pytanie, czy narkotyki to ciągle przeszłość, czy może właśnie powracający epizod?


            

Women make the best double agents.

http://static.tumblr.com/ab39d44b19e57c1087d4719c3ea1cae1/yy27xvi/YmVmuua8e/tumblr_static_becky_gif_1.gif

💀

Offline

 

#38 2016-10-11 23:34:29

 Sherlock Holmes

Administrator

Punktów :   17 

Re: [R,O] BS z przeszłości

Przeszło, to raczej oczywiste. Ba, nawet lekko uniósł brwi gdy usłyszał odpowiedź. Jej ciąg dalszy uratował go od lekkiego śmiechu - bo gdyby miejsce zamieszkania Dawson było by nieprzypadkowe cała sytuacja byłaby na tyle irytująca, że aż zabawna. I o ile miało to jakiś sens to Holmes po prostu potraktował to wyśmianiem z braku cierpliwości. Ot co. Przynajmniej wie, że jeśli będzie chciał wyjść niezauważony będzie miał większe szanse, jeśli nie wyjdzie głównymi drzwiami a na przykład takim oknem. Dlaczego by nie? Na pewno miała też swoje sposoby, ale jednak.
- Jestem ciekawy na ile poprawnie odczytała pani moją osobowość, jak to pani ujęła - sam przeniósł wzrok gdzieś wyżej, tak jakby się zastanawiał. Zazwyczaj nie poświęcał sporo czasu od rozmyślaniem nad tym co zrobił, co powiedział i dlaczego to zrobił. Może dzięki temu uniknął by paru nieprzyjemnych bądź niezręcznych (niekoniecznie dla niego) sytuacji. Wolał jednak poświęcać swoje myśli temu co jest na zewnątrz. W jaki sposób stałby się dobrym obserwatorem gdyby kierował swoją uwagę ku sobie a nie otoczeniu?
Po chwili ponownie na nią spojrzał.
- Aaah i proszę. Tak myślałem, że to nie tylko ja będę zadawał pytania


https://68.media.tumblr.com/3ab77c6594e1d17a9009d31c046e7cf9/tumblr_ojhqctfBpu1qzy1u6o3_540.gif
x   x   x   x   x
Taking your own life. Interesting expression. Taking it from who?


Offline

 

#39 2016-10-12 00:19:04

Elaine Dawson

Administrator

Punktów :   12 

Re: [R,O] BS z przeszłości

Holmes wychodzący oknem... Może jednak pokusić się o rozlokowanie agentów w strategicznych miejscach? Ot choćby tylko po to, żeby uwiecznić to na zdjęciu, tak dla poprawy humoru w te gorsze dni. << Taka dygresja ze strony szanownej autorki, której ta wizja zrobiła dobrze na duszy, uprzejme dzięki ;) >> Tymczasem samej Elaine okoliczności sąsiedztwa od początku wydawały się być wyjątkowo perfidnym, ale i zabawnym zrządzeniem losu, co wcale nie znaczyło, że w pewien sposób nie ułatwiało jej to pracy - wręcz przeciwnie. Oszczędność czasu i środków... kto by się nie skusił?
- Przekonam się, że tak powiem, w praniu. - skwitowała krótko, raczej pewna swego. - Aczkolwiek nie sądzę, żebym się rażąco pomyliła. I owszem, w tym świecie nie ma nic za darmo, a ja muszę skontrować przypuszczenia z rzeczywistością. - to powiedziawszy puściła mu oko, uśmiechając się kątem ust.


            

Women make the best double agents.

http://static.tumblr.com/ab39d44b19e57c1087d4719c3ea1cae1/yy27xvi/YmVmuua8e/tumblr_static_becky_gif_1.gif

💀

Offline

 

#40 2016-10-12 00:41:18

 Sherlock Holmes

Administrator

Punktów :   17 

Re: [R,O] BS z przeszłości

<<ależ nie ma za co, do usług, kłaniam się nisko>>
- Zazwyczaj jak ktoś stosuje podobny manewr to ostrzega, że również będzie zadawał pytania - powiedział wzruszając ramionami. Nie, żeby się zaraz wyżalał lub narzekał na to, że Dawson tego nie zrobiła. Była to po prostu zwykła uwaga, odpowiedź. Jakby się dłużej zastanowić to takie nieostrzeganie było bardziej korzystne niż wyciągnięcie przed rozmówcą faktu, że również będzie musiał odpowiedzieć na parę pytań. Z doświadczenia wiedział, że osoby mające coś do ukrycia na umowę pytanie za pytanie reagowali negatywnie jeśli im się takową propozycję rozmowy przedstawiło. Co mniej bystry bez ostrzeżenia, że również będzie musiał coś powiedzieć prawdopodobnie chwyciłby przynętę i kontynuował by rozmowę. Lekko się uśmiechnął.
- Więc co pani przypuszcza? - nie ma lekko, przecież to było w jego naturze by wszystkim wszystko utrudniać i uparcie komplikować.


https://68.media.tumblr.com/3ab77c6594e1d17a9009d31c046e7cf9/tumblr_ojhqctfBpu1qzy1u6o3_540.gif
x   x   x   x   x
Taking your own life. Interesting expression. Taking it from who?


Offline

 

#41 2016-10-12 00:59:55

Elaine Dawson

Administrator

Punktów :   12 

Re: [R,O] BS z przeszłości

- Zazwyczaj kiedy ostrzegam, to moje biedne ofiary próbują się z tego sprytnie wymigać. -odparła w sumie zgodnie z przypuszczeniami. Faktycznie była to najlepsza technika w przypadku osób, które niekoniecznie chciały mówić o sobie, a Sherlock Holmes niewątpliwie do takich należał. Jednocześnie choć pozornie wzbraniał się przed jakąkolwiek konkretną odpowiedzią, wciąż ciągnął tę rozmowę, drążył być może przez czystą ciekawość, albo chęć walki z nieuchronną nudą (choć wskrzeszenie Moriarty'ego zapewniało aż nadto rozrywki).
- Przypuszczam... - podjęła po chwili. - ...że próbuję pan grać kogoś kim nie jest. Całe to tytułowanie się jako wysoko funkcjonalny socjopata... - zacmokała kręcąc głową. - Po co to wszystko?


            

Women make the best double agents.

http://static.tumblr.com/ab39d44b19e57c1087d4719c3ea1cae1/yy27xvi/YmVmuua8e/tumblr_static_becky_gif_1.gif

💀

Offline

 

#42 2016-10-12 01:23:11

 Sherlock Holmes

Administrator

Punktów :   17 

Re: [R,O] BS z przeszłości

Niech będzie. Może miała trooochę racji. Prawda była taka, że choć tego nie okazywał - albo przynajmniej bardzo dobrze ukrywał - to toczył w środku siebie wojnę między całymi tymi ludzkimi emocjami, złymi, przeszkadzającymi i nie przydatnymi w tym czym się specjalizował - w zimnej kalkulacji, ocenie i podejmowaniu decyzji bez tego ludzkiego czynnika. Potrafił podjąć trudniejsze decyzje, to nie sprawiało mu trudności. Problem pojawiał się gdy na przykład w grę wchodziły osoby mu bliskie. Dopóki patrzył na wszystko jak na decyzje do podjęcia, jak wybór w grze - było łatwo. I rzeczywiście było i jest. Ale wciąż był tylko człowiekiem. Nie takim jak wszyscy, ale prawie taki jaki chciałby być. Jednak był taką osobą. Tkwił pomiędzy jedną a drugą stroną będąc w stanie zabić dla rozwiązania problemu a jednocześnie odczuwać strach.
- Aah, a niby jak narkotyki mają się do tego co pani własnie powiedziała? - zapytał unosząc brwi. Oczywiście ze swoją obojętnością albo raczej lekką ciekawością, coby nie dać po sobie znać czegokolwiek. Ani na nic nie naprowadzić.


https://68.media.tumblr.com/3ab77c6594e1d17a9009d31c046e7cf9/tumblr_ojhqctfBpu1qzy1u6o3_540.gif
x   x   x   x   x
Taking your own life. Interesting expression. Taking it from who?


Offline

 

#43 2016-10-12 01:45:30

Elaine Dawson

Administrator

Punktów :   12 

Re: [R,O] BS z przeszłości

Sprzeczność. Nie jest pan socjopatą nawet w najmniejszym stopniu, pomijając fakt, że coś takiego jak socjopata wysoko funkcjonujący nawet nie istnieje. Podświadomie toczy pan walkę z narzuconą sobie rolą.  Narkotyki stanowią łatwe rozwiązanie problemu, dają pewność, może wytchnienie... - Przerwała na chwilę, bo chcąc nie chcąc mówienie o tym przywołało wlasne doświadczenia. Szukanie starszego brata po najciemniejszych zakątkach tego miasta z wątpliwościami, czy ten raz nie był przypadkiem ostatnim.
- W każdym razie... - mruknęła i odchrząknęła cicho. -...w walce z Moriartym wygodniej jest utrzymać maskę socjopaty, co w pewien sposób wyrównuje szanse, gdyby jeszcze świadomość raczyła się nie buntować, prawda?


            

Women make the best double agents.

http://static.tumblr.com/ab39d44b19e57c1087d4719c3ea1cae1/yy27xvi/YmVmuua8e/tumblr_static_becky_gif_1.gif

💀

Offline

 

#44 2016-10-12 19:27:27

 Sherlock Holmes

Administrator

Punktów :   17 

Re: [R,O] BS z przeszłości

Przyglądał się jej ze swojego wygodnego miejsca po drugiej stronie stołu. Jako, że był odchylony do tyłu to zmienił pozycję opierając łokcie na blacie. Brodę z kolei oparł na dłoni.  Czuł się trochę jak na wizycie u psychologa? W jakiś sposób rozmowa zeszła na tak bardzo prywatny rejon gdy samą Dawson nie znał nawet dnia. I było to niekonieczne zgodne z jego wolą. Kiedy pytał ją o to, co wie na jego temat udzieliła mu niezbyt wyczerpującej odpowiedzi. A teraz temat nad którym rozmawiają się coraz bardziej się rozwijał. Widząc jej lekkie zachowanie przechylił głowę na bok. Postanowił zmienić nieco kierunek rozmowy.
- Hm.. Miała pani jakiekolwiek doświadczenie z narkotykami? - zapytał obserwując ją.


https://68.media.tumblr.com/3ab77c6594e1d17a9009d31c046e7cf9/tumblr_ojhqctfBpu1qzy1u6o3_540.gif
x   x   x   x   x
Taking your own life. Interesting expression. Taking it from who?


Offline

 

#45 2016-10-12 21:03:57

Elaine Dawson

Administrator

Punktów :   12 

Re: [R,O] BS z przeszłości

Swoją drogą nie było to mylne spostrzeżenie, bo prawdą było, że siedząca przed nim osoba nie była z zawodu tylko żołnierzem, ale również psychologiem i może też dlatego Mycroft Holmes zdecydował się na taki wybór. Ale to Sherlock będzie mógł odkryć dopiero, gdy zagłębi się w życiorys panny Dawson. Tymczasem Elaine drgnęła lekko, ale szybko wyraz zdziwienia został zastąpiony przez łagodny uśmiech i przeczący ruch głową.
- Nie, osobiście nie. Jednak ktoś mi bliski miał z tym problem, więc można powiedzieć, że wiem o czym mówię.  - odparła zgodnie z prawdą, chyba sama wewnętrznie zaskoczona tym, że nie zdecydowała się na kłamstwo, co przecież nie przyszłoby jej z trudem.


            

Women make the best double agents.

http://static.tumblr.com/ab39d44b19e57c1087d4719c3ea1cae1/yy27xvi/YmVmuua8e/tumblr_static_becky_gif_1.gif

💀

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.stk.pun.pl www.fp.pun.pl www.kraina-pokemon.pun.pl www.topeleven.pun.pl www.mta-nps.pun.pl