Ogłoszenie

!!UWAGA!!

>Poszukiwane są osoby do odgrywania ról kanonicznych!<

SPIS DOSTĘPNYCH POSTACI


Przewodnik dla nowych


#1 2014-12-30 10:18:18

Black

Gość

Haggard Town

W Haggard, niewielkim, nadmorskim, irlandzkim miasteczku stoi biały dom. Nic nie wyróżnia go spośród innych białych domów stojących wzdłuż ulicy. Może jedynie nieco bardziej zadbany ogródek pełen kwiatów, więcej koronkowych zasłonek w oknach i to że wydaje się po prostu... Jaśniejszy. Troszkę niepasujący, jakby siłą wydarty z bajki i przeniesiony do rzeczywistości w którą nie całkiem udało mu się wpasować.

 

#2 2015-01-02 13:06:23

Elaine Dawson

Administrator

Punktów :   12 

Re: Haggard Town

Nie wiedziała, jak długo już siedzi w aucie, wpatrując się w niewielki biały domek z koronkowymi zasłonkami w oknach, jakich wiele w okolicy. Haggard okazało się być niewielkim miasteczkiem rybackim, wszystko wyglądało tu niemal tak samo, a wokół panowała niemal niczym niezmącona cisza. Oszronione dachy, delikatnie pruszący śnieg... to sprawiało, że człowiek miał ochotę zatrzymać się w końcu i odetchnąć bez zawracania sobie głowy obecnymi problemami. Zdawało się, że czas płynął tutaj wolniej, spokojniej. Ludzie nigdzie się nie śpieszyli, bo też do czego? Elaine tez chciała się tak zatrzymać...
W końcu wzięła głęboki oddech i odgarnęła z twarzy nieco już za długą grzywkę. Wysiadła z samochodu, wysłużona już furtka zaskrzypiała cicho, gdy pchnęła ją do przodu. Niewielki ogródek, teraz pozbawiony kwiatów, na wiosnę musiał dodawać jeszcze więcej uroku skromnemu budynkowi. Zatrzymała się przed drzwiami, niepewnie uniosła dłoń i zapukała, czując jakieś dziwne ściskanie w środku.


            

Women make the best double agents.

http://static.tumblr.com/ab39d44b19e57c1087d4719c3ea1cae1/yy27xvi/YmVmuua8e/tumblr_static_becky_gif_1.gif

💀

Offline

 

#3 2015-01-02 13:42:01

Black

Gość

Re: Haggard Town

W domu pachniało cynamonem i migdałami. Beatrice piekła właśnie shortbread, gdy usłyszała pukanie do drzwi.
Nieco zaskoczona, zdjęła biały fartuszek i otrzepała ręce z mąki.
Po chwili w drzwiach przed Elaine stanęła młoda dziewczyna w prostej, błękitnej sukience do kolan, zebrane w talii białą wstążką. Jej bardzo jasne włosy sięgały do polowy pleców, a to jak ta peruka była doskonała niemal stwarzało pozory słodkiej, pudrowej lalki, ponieważ w jej złotych puklach gubiła się wychudła blada twarz. O tak, jeśli nie patrzyłeś na Beatrice Black zbyt uważnie, widziałeś tylko laleczkę zamkniętą w białym domku. Dopiero po dłuższym czasie dostrzegałeś blizny na jej rękach i nogach.
Beatrice wbiła w Elaine nieco senne, zaciekawione spojrzenie zielonych oczu.
- Dzień dobry. - powiedziała,

 

#4 2015-01-02 16:48:43

Elaine Dawson

Administrator

Punktów :   12 

Re: Haggard Town

Drzwi uchyliły się, a jej dłoń zawisła w powietrzu. Przez chwile nieco zdezorientowana przyglądała się dziewczynie, która sprawiała wrażenie, jakby dopiero co wyciągniętej z kart książki o Alicji Kingsley. Wszystko, począwszy od długich złocistych włosów, przez nieco stropione spojrzenie osadzonych w drobnej, wychudłej twarzy jadowicie zielonych oczu, po błękitną sukienkę przywodziło na myśl bohaterkę opowieści stworzonej w wyobraźni Lewisa Carrolla. Elaine pamiętała, że gdy była dzieckiem, właśnie tak wyobrażała sobie Alicję. A potem była ta sprawa, Kapelusznik... Wzięła głębszy oddech przesyconym korzennym aromatem powietrzem, opuszczając dłoń. W drugiej ściskała białą kopertę, którą miała przekazać tej dziewczynie. Dopiero teraz dostrzegła, że jasne pukle układają się zbyt sztucznie, skóra była chorobliwie wręcz blada, choć dzięki morskiemu powietrzu, powinna być zdrowo rumiana, a szczupłe palce pokryte były śladami po poparzeniach.
- Beatrice Black, prawda? - odezwała się zachrypniętym głosem, odchrząknęła cicho, spuszczając na chwilę wzrok. - Nazywam się Elaine Dawson, możemy porozmawiać?


            

Women make the best double agents.

http://static.tumblr.com/ab39d44b19e57c1087d4719c3ea1cae1/yy27xvi/YmVmuua8e/tumblr_static_becky_gif_1.gif

💀

Offline

 

#5 2015-01-02 17:06:18

Black

Gość

Re: Haggard Town

Rozpromieniła się.
- To ja. Proszę wejdź, Elaine, zapraszam. Musiałaś strasznie zmarznąć - gestem zaprosiła ją do środka, a sama skierowała się do kuchni, urządzonej w rustykalnym stylu - napijesz się czegoś ciepłego? - rzuciła do idącej za nią kobiety - Może jesteś głodna? Albo masz ochotę na coś słodkiego? Wyglądasz na zmęczoną.

 

#6 2015-01-02 17:30:29

Elaine Dawson

Administrator

Punktów :   12 

Re: Haggard Town

Przywołała na twarz lekki uśmiech, zanim weszła do środka i zamknęła za sobą drzwi. W środku zapach cynamonu był jeszcze wyraźniejszy, a wzmacniał się z każdym krokiem w kierunku kuchni. Zatrzymała się w progu z przewieszonym przez ramię płaszczem. Sam wystrój kuchni przypomniał jej to samo pomieszczenie w rodzinnym domu, we Francji. Jedno z niewielu, w których lubiła przebywać, jako dziecko.
- Mam sporo drogi za sobą. I herbata w zupełności wystarczy, nie rób sobie kłopotu. - uśmiechnęła się nieco szerzej.


            

Women make the best double agents.

http://static.tumblr.com/ab39d44b19e57c1087d4719c3ea1cae1/yy27xvi/YmVmuua8e/tumblr_static_becky_gif_1.gif

💀

Offline

 

#7 2015-01-02 21:48:20

Black

Gość

Re: Haggard Town

- Oczywiście. Obawiam się że mam tylko migdałową. Wybacz, mam chyba lekką obsesje na punkcie tego zapachu - zaśmiała się wdzięcznie. Wyciągnęła imbryk i dwie filiżanki i nastawiła wodę w czajniku - Więc... Co cię do mnie sprowadza, Elaine Dawson? Nieczęsto miewam gości - powiedziała, opierając się o blat i patrząc na kobietę z uprzejmym oczekiwaniem

 

#8 2015-01-03 00:47:03

Elaine Dawson

Administrator

Punktów :   12 

Re: Haggard Town

Migdałowa, powtórzyła w myślach. Ten zapach, chyba już do końca życia będzie kojarzył jej się z jedną osobą. Skinęła głową.
- Tak, może być. Też lubię migdały.  - odparła uśmiechając się blado. Spojrzała na trzymaną w ręku kopertę, i wyciągnęła dłoń  z nią w jej stronę.  - Widzisz, Beatrice, zaszły pewne okoliczności. - na chwilę zawiesiła głos. Musiała jej o tym powiedzieć spokojnie, a jej samej trudno było zapanować na emocjami. Mimo to wzięła głębszy oddech. - Arthur Suicide nie żyje, zostawił ci w spadku wszystko, co miał. Tutaj jest pismo potwierdzające.


            

Women make the best double agents.

http://static.tumblr.com/ab39d44b19e57c1087d4719c3ea1cae1/yy27xvi/YmVmuua8e/tumblr_static_becky_gif_1.gif

💀

Offline

 

#9 2015-01-03 11:55:25

Black

Gość

Re: Haggard Town

#subtelna_Elaine_jest_subtelna


- Bardzo mnie to cieszy - powiedziała, sięgając po słoik z ciastkami czekoladowymi. Odwróciła się do Elaine by zapytać ją czy takie lubi, ale w tej chwili kobieta powiedziała co tak naprawdę ją tu zaprowadziło.
Słoik jak w zwolnionym tempie upadł na podłogę i rozbił się z głośnym trzaskiem. Ciastka rozsypały się po podłodze, a Beatrice przerażona odsunęła się od Dawson, jakby ta zagroziła jej bronią. Jej pierś falowała w szybkim i spazmatycznym oddechu, broda lekko drżała a oczy patrzyły dziko, wielkie jak u przerażonej sarny.

 

#10 2015-01-03 21:10:34

Elaine Dawson

Administrator

Punktów :   12 

Re: Haggard Town

Empatia gruchnęła o podłogę i przebija się dalej do bram piekielnych xD //

Czując znajome dławienie w gardle i bolesne ukłucie w sercu, przyglądała się dziewczynie, która z roześmianej i zdawałoby się szczęśliwej, nagle przeistoczyła się w w spłoszone i przerażone stworzenie. Tak jakby coś rozdzierało ją od środka. Elaine aż za dobrze znała to uczucie, może  dlatego wolała mieć to już za sobą. W końcu im szybciej i mocniej uderzysz, tym krócej powinno boleć. Miała szczerą nadzieję, że to prawda.
- Przykro mi, Beatrice. - odezwała się cicho, żeby choć głos jej nie zdradził. -Naprawdę bardzo mi przykro.


            

Women make the best double agents.

http://static.tumblr.com/ab39d44b19e57c1087d4719c3ea1cae1/yy27xvi/YmVmuua8e/tumblr_static_becky_gif_1.gif

💀

Offline

 

#11 2015-01-03 21:31:24

Black

Gość

Re: Haggard Town

- Kim jesteś Elaine Dawson? - zapytała rozpaczliwie, a jej dłoń na oślep chwyciła nóż ze stojaka - Kto cię przysłał?

 

#12 2015-01-03 21:39:58

Elaine Dawson

Administrator

Punktów :   12 

Re: Haggard Town

- Nie chcę cię skrzywdzić, Beatrice. - odpowiedziała łagodnie, nie spuszczając z niej wzroku. Ani na krok nie ruszyła się z miejsca, nie chciała jeszcze bardziej jej denerwować. - I jestem tu na prośbę Arthura.


            

Women make the best double agents.

http://static.tumblr.com/ab39d44b19e57c1087d4719c3ea1cae1/yy27xvi/YmVmuua8e/tumblr_static_becky_gif_1.gif

💀

Offline

 

#13 2015-01-03 21:53:21

Black

Gość

Re: Haggard Town

Podciągnęła kolana pod brodę i tak skulona usiadła na blacie.
- Jak mógł to zrobić, skoro nie żyje? Dlaczego przyspałby właśnie ciebie? - jej głos zadrżał

 

#14 2015-01-03 22:08:44

Elaine Dawson

Administrator

Punktów :   12 

Re: Haggard Town

- Poprosił o to wcześniej. - wymamrotała. Przestąpiła z nogi na nogę stropiona kolejnym pytaniem. Dlaczego właśnie ją... Bo twierdził, że ją kochał? Bo na go kochała. Bo tak naprawdę oboje mieli wtedy tylko siebie i gdyby coś się stało... do kogo innego mieli się zwrócić? - Myślę.. że mi ufał. - uniosła wzrok, odnajdując jej spojrzenie. Niepewnie zrobiła krok w jej stronę.


            

Women make the best double agents.

http://static.tumblr.com/ab39d44b19e57c1087d4719c3ea1cae1/yy27xvi/YmVmuua8e/tumblr_static_becky_gif_1.gif

💀

Offline

 

#15 2015-01-03 22:17:37

Black

Gość

Re: Haggard Town

Odwzajemniła jej spojrzenie, nie wypuszczając noża.
- Jak to się stało? Jak umarł? - zapytała bardzo cicho - Tylko nie waż się mnie okłamywać - dodała znacznie ostrzej
Zwykle była łagodna. Od tamtego nieszczęsnego incydentu zawsze brała leki i jej zamiłowanie do przemocy odeszło w niepamięć. Ale teraz jej świat się zawalił. Myślała o Arthurze Suicide codziennie, od... Właśnie, od ilu lat? W jednej chwili dotarło do niej, że nawet nie pamięta jaki jest rok

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.policja997.pun.pl www.zulnicamazancowice.pun.pl www.aishwarya.pun.pl www.eusiowy.pun.pl www.radzymincentrumpark.pun.pl